Najlepsi we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Miasta Lublin!

2019-06-18


Nadszedł czas na podsumowanie wyjątkowego roku zmagań, sportowej rywalizacji i wielkich emocji. Od jesieni uczniowie lubelskich szkół reprezentujący wszystkie poziomy kształcenia, spotykali się na boiskach, w halach, na basenie i na stadionie, by walczyć o punkty i medale dla swoich drużyn. We wtorek, 18 czerwca w lubelskim ratuszu dyrektorzy, koordynatorzy i zawodnicy reprezentujący poszczególne szkoły odebrali puchary za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo, wyróżnienia w postaci voucherów o wartości 1500 zł otrzymali zdobywcy I miejsca na każdym poziomie kształcenia. Gratulacje i nagrody wręczyła młodym sportowcom Beata Stepaniuk-Kuśmierzak - Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, która podkreśliła istotną rolę współzawodnictwa w rozwoju ogólnym i sportowym dzieci i młodzieży.


Współzawodnictwo Sportowe Szkół Miasta Lublin organizowane jest na trzech poziomach kształcenia: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada. W roku szkolnym 2018/2019 uczestniczyło w nim blisko 10000 zawodników Dziewczęta i chłopcy brali udział w zawodach w następujących dyscyplinach sportowych: badminton drużynowy, czwórbój lekkoatletyczny, sztafetowe biegi przełajowe, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, pływanie indywidualne i sztafetowe, rugby TAG, szachy indywidualne i drużynowe, tenis stołowy indywidualny i drużynowy, gimnastyka sportowa, siatkówka plażowa, liga lekkoatletyczna, sztafeta 4x100 m i sztafeta szwedzka.


Klasyfikacja Generalna


Igrzyska Dzieci dziewczęta:
Szkoła Podstawowa nr 38
Szkoła Podstawowa nr 51
Szkoła Podstawowa nr 30


Igrzyska Dzieci chłopcy:
Szkoła Podstawowa nr 23
Szkoła Podstawowa nr 30
Szkoła Podstawowa nr 43


Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewczęta:
Szkoła Podstawowa nr 16
Szkoła Podstawowa nr 57
Szkoła Podstawowa nr 23


Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopcy:
Szkoła Podstawowa nr 16
XXX Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Podstawowa nr 30


Licealiada dziewczęta:
V Liceum Ogólnokształcące
I Liceum Ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące


Licealiada chłopców:
V Liceum Ogólnokształcące
I Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Elektronicznych


Zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach z sukcesem reprezentują nasze miasto podczas zawodów wojewódzkich i ogólnopolskich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy najlepszym i życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć!